Kohnstein Harz Travel Nemecko Historie

Kohnstein, s nadmořskou výškou 334,9 metrů, se tyčí nad malebnou krajinou v jižním předhůří Harzu v Německu. Tato impozantní hora, tvořená dolomitem a vápencem, je součástí chráněné krajinné oblasti Geopark Harz – Braunschweiger Land – Ostfalen a láká turisty z celého světa svou majestátní krásou, bohatou historií a rozmanitou nabídkou aktivit.

Historie:

Lidská stopa na Kohnsteinu sahá až do pravěku. Archeologické nálezy dokazují osídlení v neolitu a bronzové době. Ve středověku byl Kohnstein využíván jako strážní hora a na jeho vrcholu stál hrad, který byl zničen v 14. století. V 19. století se Kohnstein stal oblíbeným turistickým cílem a na jeho úbočí byla vybudována rozhledna a horská chata.

Přírodní krásy:

Kohnstein je rájem pro milovníky přírody. Jeho svahy porůstá bujný les s duby, buky a javory, které poskytují útočiště pro širokou škálu rostlin a živočichů. Z vrcholu hory se otevírá úchvatný panoramatický výhled na okolní krajinu, včetně údolí řeky Zorge, malebných vesniček a vzdálených hor Harz.

Aktivity:

Kohnstein nabízí mnoho možností pro aktivní trávení volného času. Turistické stezky různé náročnosti vedou k vrcholu hory a po jejích svazích, odkud si turisté mohou vychutnat krásné výhledy. Pro cyklisty je k dispozici síť cyklostezek v okolí hory. V zimě se Kohnstein stává rájem pro lyžaře a snowboardisty.

Zajímavá místa:

  • Rozhledna Kohnstein: Nabízí úchvatný panoramatický výhled na okolní krajinu.
  • Horská chata Kohnstein: Poskytuje ubytování a stravování pro turisty.
  • Jeskyně Kohnstein: Nachází se uvnitř hory a je přístupná pro veřejnost.
  • Muzeum Kohnstein: Prezentuje historii a přírodní krásy hory.

Tipy pro turisty:

  • Nejlepší doba pro návštěvu Kohnsteinu je od jara do podzimu, kdy je počasí příjemné a turistické stezky jsou otevřené.
  • Na vrchol hory vede několik turistických stezek různé náročnosti. Pro zdolání nejnáročnějších tras je vhodné mít dobrou fyzickou kondici a pevnou obuv.
  • V zimě je Kohnstein oblíbeným cílem lyžařů a snowboardistů.
  • V okolí hory se nachází mnoho restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat tradiční německou kuchyni.
  • Nezapomeňte si s sebou vzít fotoaparát, abyste zachytili krásné výhledy z vrcholu hory.

Ať už hledáte aktivní dovolenou plnou turistiky a cyklistiky, nebo klidný pobyt v nádherné přírodě, Kohnstein vám má co nabídnout. Tato majestátní hora s bohatou historií a úchvatnými panoramatickými výhledy vás zaručeně okouzlí.

admin

By admin