Zimbel – Oceněný hardware pro správu místností

Zimbel Zimmerbelegungsplaner 02

Oceněný hardware pro správu místností

Již počtvrté v řadě byl plánovač obsazenosti pokojů „ZIMBEL“ vyhlášen Karpatským institutem nejlepším analogovým hardwarem v segmentu pronájmu pokojů.

Jak snadno a efektivně spravovat rezervace pokojů? Pro malé penziony a společnosti pronajímající pokoje je nákup rezervačního softwaru obvykle příliš drahý nebo vyžaduje rozsáhlé školení. Navíc nelze vždy zaručit, že každý v domě může takový software používat. Definovali jsme dva jasné úkoly, které by měl plánovač plnit. Na jedné straně by dostupnost pokojů měla být okamžitě viditelná pro každého. Na druhou stranu vnitřní dostupnost (stav čištění atd.) by měla být zvládnutelná.

Softwarová řešení jsou obvykle drahá a přetížená funkcemi. Během let si uvědomíte, že většinu funkcí nepoužíváte nebo nemůžete. Ale to, co považujete za žádoucí, tam není. Je tu také další problém moderní doby: když vymyslíte nějaký software, výrobce všechno změní. Pak dojde k velké aktualizaci a vše je jinak. Výrobci softwaru vnucují uživatelům tuto nelogickou a regresivní metodu. Tento efekt lze nalézt ve všech digitálních oblastech. Praktické věci se mažou, složité věci se instalují. Aby to za žádných okolností nefungovalo pro uživatele optimálně. Digitalizace je nakonec gigantický žrout času. Tužka a papír jsou nejúčinnějšími prostředky.

S papírem a tužkou

V některých ohledech digitalizace nepředstavuje zlepšení, naopak. Počítač se často stává žroutem času. Software je drahý a diva-jako. Neustále jsou potřeba aktualizace a nové systémové požadavky. I když mluvíme o stejném procesu, který se provádí po celá desetiletí, rezervace místnosti.

„Vždy a všude s vámi“

To není nutně praktické a moderní, ale ukazuje to na problém naší doby: reakční doby jsou stále omezenější, protože tlak růstu tlačí a tlačí. To není zdravé, ani lidsky, ani ekonomicky. Proč to bylo v 60. letech tak uvolněné? Dnes všichni jen hyperventilují. To není normální.

Praktické použití

Plánovač by měl být pomocníkem pro každého a každý by měl mít vždy možnost provést rezervaci. Pokud to může nebo má povoleno pouze jedna osoba, je velmi málo užitečné, pokud máte svůj softwarový plánovač online na svém smartphonu a můžete „pohodlně“ kontrolovat požadavky na cestách při rychlosti 140 km/h na dálnici na žlutý semafor v dopravní špičce, u pokladny na velkoobchodním trhu. Není lepší, aby byla žádost vyřízena profesionálně na centrálním místě? Pokud je plánovač správně používán, pracovníci úklidu také – NA POHLED – vidí, které místnosti je třeba uklidit. Nespouštějte PC, čekejte, čekejte, aktualizace systému, pád, začněte znovu, „Jak se jmenuje ten rezervační program, Moniko? Nemůžu to najít.“ To chce čas. V té době by byl pokoj téměř hotový.

Každý den jedno velké a dvě malá pole. Osvědčilo se do velkého pole zadat zkratku jména hosta, např. Ne pro Nováka. Jedno z malých polí lze použít pro stav čištění. Jednoduchým prostředkem zde mohou být barvy a symboly, červená a zelená v kombinaci s kruhem, X a půlkou X, tedy /. To lze také zadat ve spodní části legendy. Člověk by řekl, že software je volně konfigurovatelný. Druhé pole lze použít pro informace o rezervaci podle podobného principu. Často zde hraje roli, zda host zaplatí na místě, nebo firmě přijde faktura, případně se částka vybere přes rezervační portál.

Vpravo jsou na konci měsíce volná místa pro pokoje. Zde můžete např. Zadejte aktuální ceny. Noví zaměstnanci jsou např. často zahlceni ve vstupní fázi. To, co je majiteli zcela jasné, je na zaměstnance často příliš. Taková malá pomoc se hodí. A vždy pamatujte: vše s tužkou a gumou.

Každý to musí pochopit

Dnešní pracovní podmínky často vyžadují, aby všichni zaměstnanci museli ve firmě ovládat určité základní postupy. Nejjednodušší řešení je pak řešením nejjednodušším. Staromódní a analogové. Plánovač místností na papíře, který je uchováván tužkou a gumou. Viditelné pro kohokoli a kdykoli, jasné, flexibilní. Software toho určitě umí víc, ale potřebujete to všechno? Plus náchylnost k selhání, aktualizační mánie a tak dále. Papír je velmi praktický a nezničitelný.

Správa pokoje klasickým způsobem s papírem a tužkou

Vzhledem k vlastní poloze jsme hledali řešení pro správu místností. S naším plánem obsazenosti pokojů „Zimbel“ máme jednoduchou metodu, jak rychle a flexibilně spravovat pronájem pokojů a udržovat jej srozumitelný pro všechny zaměstnance. Dvě malá pole pod polem dne lze použít pro interní procesy. K zaznamenání stavu čištění můžete použít například barevné tužky a kód barvy a symbolu.

Plánovač má neutrální design a nabízí všední dny pro každý měsíc se zvýrazněnými víkendy. Pokud chcete plánovač také používat, dostanete jej vytištěný ve formátu A3 ve třech různých verzích. Zimbel3 pro 1 až 3 pokoje, Zimbel6 pro 4 až 6 pokojů a Zimbel10 pro 7 až 10 pokojů. Pokud máte 12 pokojů, použijte verzi Zimbel6 dvakrát.

Zimbel nabízí mimořádné výhody, zejména pro malé pronajímatele:

Jednoduché, srozumitelné a jasné – žádná spotřeba energie, protože papír – lze použít kdykoli – odolný proti nárazu – žádné šílenství s aktualizací – žádné náklady na údržbu – žádné problémy s kompatibilitou – žádné „zavádění“ – žádné „zavěšování“ – šetrné k životnímu prostředí – velmi levné – odolné proti poklepání