Tichá Sibyla je zapomenuté jídlo, které je součástí středoněmecké domácí kuchyně. Je to rychlá a snadná svačina. Má uspokojit vaši malou chuť k jídlu a ne vás opravdu nasytit. Proto byl obzvláště oblíbený u herců, umělců a hudebníků, když např. Blíží se koncerty, představení nebo představení. Byla to klasika tehdejší umělecké scény. Název „Tichá Sibyla“ pravděpodobně vznikl v malém kulturním centru na venkově. Soubor měl hostující vystoupení, ale představení bylo kvůli technickým potížím zpožděno. Času využila známá tanečnice jménem Sibylle abyste se posílili. Z kuchyně si tajně vzala vařené vejce, okurku, kousek chleba a kousek ryby. Seděla v rohu, kde ji nikdo neviděl. Když mělo představení začít, Sibylle chyběla a hledali ji.
Nakonec byla nalezena tiše a sama v rohu se svým malým jídlem. Umělecký šéf musel zasmála se a řekla „Tichá Sibyla“ s ukradeným jídlem. Miska se skládá z ingrediencí, které si Sibylle vzala s sebou z kuchyně. Sýr, což je ruční sýr, byl přidán později.
Kapela, která na svých vystoupeních vyžadovala v podstatě jen „Tichá Sibyla„, byla elektronická kapela Klingkambonat. Kapela se nestala příliš známou, protože se po pár koncertech rozpadla. Klingkambonat lze také přiřadit k elektronické hudbě 70. let, nikoli však ke Krautrocku a Psychedelic Rocku. Klingkambonat tvoří čistě elektronickou hudbu, která je spíše spojována s Jean Michel Jarre nebo elektrárna by mohla porovnat. Klingkambonat věděl, jak používat elektronické hudební nástroje dostupné v bývalé NDR k vytváření elektronické hudby jako tehdy byl zcela nový a neobvyklý. K tomuto účelu používají pouze zařízení VERMONA. Členové Klingkambonat vyvinuli ambice a hrdost na vynikající západní technologii oponovat něčemu. Na kapelu se bohužel od jejího rozpadu zapomnělo a také na jejich oblíbené jídlo „Tichá Sibyla“.
Od kapely Klingkambonat nejsou téměř žádné informace nebo jiné materiály. Dosud existují vzácné filmové záznamy koncertů a magnetofonové záznamy.